BME TEHETSÉGSEGÍTŐ TANÁCS

TEHETSÉGEK A TEHETSÉGEKÉRT

Nyitott laborok délutánja

A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara 2016-ban nyolcadik alkalommal szervezi meg a Nyitott laborok délutánja c. programját, mely a kar komplex, középiskolásoknak szóló tájékoztató programjának egyik állomása.

A Nyitott laborok délutánján közel 30 középiskola 600-700 diákja vesz részt, akik egy teljes délutánt töltenek el a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar 10 tanszékének laboratóriumaiban. A tanszékek által kinyitott laborok száma 35-40, ahol 30 perces bemutatók várják a diákokat. A rendkívül feszes beosztású programban a max. 20 fős csoportok mindegyike 7-8 helyszínt látogat meg, bepillantást nyerve a BME VIK által oktatott mind a négy szakterület (villamosmérnök, mérnökinformatikus, gazdaságinformatika, egészségügyi mérnök) tevékenységébe.

A laborlátogatások előtt a középiskolások összefoglaló előadást hallgatnak meg a karra való tudatos felkészüléssel kapcsolatban.

tamogatok_feher_negyes.png